Konferencja instrumentologiczna online

Konferencja instrumentologiczna online

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyWykłady naukowe najlepszych znawców instrumentów z całego kraju, prezentacja unikatowych historycznych fortepianów, a także innych instrumentów, m. in. eksperymentalnych czy ludowych – IV Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna jest już dostępna online.

Obrady IV Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie odbyły się w formie, jaką pierwotnie planowano. Zamiast tradycyjnej konferencji, w dniach 11-13 września 2020 w Beskidzie Żywieckim, prelegenci przygotowali nagrania referatów. Można je już zobaczyć na stronie www.konferencjainstrumentologiczna.pl.

Znajdują się tam opracowania, których celem jest uchwycenie współczesnego stanu wiedzy o instrumentach muzycznych w Polsce. Przygotowano także prezentację dorobku środowisk badawczych, omówiono potrzeby i problemy poszczególnych dyscyplin, dyskutowano także o wyznaczeniu kierunku dalszych badań oraz utworzeniu siatki istotnych dla współpracy kontaktów. Co ważne, na stronie znajdują się także zarejestrowane nagrania z trzech poprzednich edycji Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej z lat 2017-2019, które odbyły się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Więcej informacji TUTAJ

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010584