Konferencja dotycząca kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online dzieci i młodzieży

Konferencja dotycząca kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online dzieci i młodzieży

Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dajemy Dzieciom SiłęNASK Państwowy Instytut Badawczy, zapraszają na 16. Międzynarodową Konferencję „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-30 września 2022 r. i będzie miało charakter hybrydowy. Jest to największe w Polsce wydarzenie dotyczące kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystąpienia podczas dwóch pierwszych dni będą dostępne w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Konferencja będzie tłumaczona również na język migowy.

Na pierwsze 2 dni zaplanowano ciekawe wystąpienia polskich i zagranicznych ekspertów, debatę dotyczącą nadużywania internetu oraz pokaz filmu dokumentalnego „Uzależnieni od ekranu”. Będzie również przestrzeń na podzielenie się doświadczeniami i spostrzeżeniami.
W ramach Konferencji można wziąć udział w warsztatach online prowadzonych przez krajowych i zagranicznych ekspertów! W czasie spotkań m.in. dowiecie się, jak przeprowadzić zajęcia o phisingu i uczyć dzieci o cyberbezpieczeństwie, poznacie perspektywę prawną różnych odmian sharentingu oraz usłyszycie o groomingu – uwodzeniu dzieci w internecie.

Aktualnie otwarta jest rejestracja na konferencję online. Na warsztaty obowiązuje oddzielna rejestracja.

 

Program

Więcej informacji na stronie konferencji.

Źródło inf. i fot. : www.konferencja.saferinternet.pl i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

13 września 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165161

Skip to content