Konferencja „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

Konferencja „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

Ministerstwo Edukacji i Nauki-01

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  zapraszają do uczestnictwa w konferencji podsumowującej projekt „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”. Wydarzenie odbędzie się  online 24 maja 2021 r. w godz. 10.00-13.30. Udział w konferencji będzie możliwy za pośrednictwem platformy ZOOM.

Konferencja 

Prezentacja spotu reklamowego „Czytam i wiem!”, działania Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakresie dostępności edukacji, omówienie działań realizowanych w projekcie „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole” to tylko kilka z zagadnień, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Podczas spotkania zostaną także przybliżone rezultaty pracy przeszkolonych w ramach projektu autorów tekstów. Uczestnicy konferencji poznają ponadto świadectwa osób dorosłych z niepełnosprawnością, które korzystają z tekstów łatwych.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do rejestracji

O projekcie „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

W trakcie projektu „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole” powstało 70 tekstów edukacyjnych i ćwiczeniowych w formacie tekstu łatwego do czytania i zrozumienia. Są to opracowania z różnych przedmiotów, dla każdego poziomu edukacji, adresowane do uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi.

Więcej informacji na stronie MEiN – TUTAJ

17 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159154

Skip to content