Koncerty, warsztaty i spektakle nad Brdą

Festiwal "Początek Sezonu" - logo

Koncerty, warsztaty i spektakle nad Brdą

Bydgoszcz logo

Adam Wajrak, Justyna Sobolewska, Grzegorz Gauden, Grzegorz Kasdepke, Mikołaj Trzaska odpowiadać będą za formułę Festiwalu „Początek Sezonu”, który swoją premierę będzie miał na początku wakacji (27-30 czerwca 2024 r.). To nowe wydarzenie w bydgoskim kalendarium bogate w wiele wydarzeń.

„Początek sezonu” to ponad 40 różnych wydarzeń: spotkań autorskich, debat, warsztatów, spacerów przyrodniczych i literackich, a także wieczornych koncertów i spektakli. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą nad rzeką Brdą, na Wyspie Młyńskiej w Młynach Rothera, Barce Lemara, w Miejskim Centrum Kultury oraz w kompleksie pałacowo-parkowym w Ostromecku. Współtworzyć festiwal będą osoby związane z Miejskim Centrum Kultury, m.in.: Dominika Kiss-Orska, Emilia Walczak i Michał Tabaczyński.

– Naszą wizją jest, aby „Początek sezonu” stał się platformą wymiany idei i doświadczeń, kształtujących świadomość społeczną i zachęcających do działań na rzecz wspólnoty lokalnej, a Bydgoszcz europejskim centrum wiedzy na temat rozwoju i przyszłości miast przyjaznych ludziom. Będziemy dyskutować o przyszłości miast, roli przyrody i psychologii w rozwoju lokalnej społeczności – informują organizatorzy.

Podczas dyskusji w ramach festiwalu, poruszane będą m.in. tematy związane z historią miejsca.

– W tym roku na pewno będę w Bydgoszczy, gdzie razem z wspaniałymi przyjaciółmi robimy niezwykły festiwal. Przyroda będzie się przeplatać z kulturą jak mało gdzie! Musicie do nas dołączyć! – zaprasza Adam Wajrak, jeden z najbardziej znanych w Polsce dziennikarzy zajmujących się przyrodą i ekologią.

Adam Wajrak jest działaczem na rzecz ochrony natury, autorem wielu książek. Mieszka w Teremiskach, wiosce w Puszczy Białowieskiej. Wspólnie z nim na bydgoski festiwal przyjadą m.in. muzyk i kompozytor Mikołaj Trzaska, pisarze Grzegorz Kasdepke i Grzegorz Gauden, krytyczka teatralna Justyna Sobolewska. Organizatorami festiwalu są: Fundacja Miejsce Uwagi, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

3 kwietnia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content