Koncerty, spektakle i warsztaty – weekend na Kujawach i Pomorzu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Koncerty, spektakle i warsztaty – weekend na Kujawach i Pomorzu

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Recital organowy Dawida Wesołowskiego w ramach trwającego w Toruniu 25. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, występy kabaretowe i spotkanie z laureatem literackiej nagrody „Nike” Andrzejem Stasiukiem podczas Artus Festival, a dla miłośników tradycji ludowej piknik „Życie w pałuckiej zagrodzie” w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – to tylko część wydarzeń, na które zapraszają kujawsko-pomorskie instytucje kultury.

Weekendowe spotkanie z kabaretami rozpocznie w sobotę (31 lipca) w Dworze Artusa stand-up Aberalda Gizy. O 21 w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego miłośnicy dobrego humoru mogą spotkać się z Joanną Kołaczkowską, Tomaszem Majerem i Dariuszem Kamys z formacji Hrabi. Niedzielne przedpołudnie upłynie pod znakiem „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” – o 10.30 zapraszamy na spotkanie z autorką książki o Małej Be, Malinowej z Truskawką i Prawej Niebieskiej Justyną Bednarek. W samo południe odbędą się tematyczne warsztaty plastyczne dla dzieci od 6. roku życia. Z toruńską publicznością spotka się także wybitny pisarz, laureat literackiej nagrody Nike Andrzej Stasiuk, który opowie m.in. o swojej ostatniej powieści „Przewóz”. Wydarzenia odbywają się w ramach trwającego Artus Festival. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Na recital organowy Dawida Wesołowskiego zapraszamy w sobotę (31 lipca) do katedry śś. Janów w Toruniu. W programie utwory m.in. Volckmara, Stanleya i Surzyńskiego. W 77. rocznicę powstania warszawskiego w sali kameralnej CKK Jordanki odbędzie się koncert „Armaty ukryte w kwiatach”. Utwory Fryderyka Chopina zabrzmią w wykonaniu Kamili Pacholec. Szczegóły na stronie festiwalu Nova Muzyka i Architektura.

Miłośnicy Chopina będą mieli okazję wysłuchać mazurków i polonezów wybitnego kompozytora także podczas kolejnego koncertu z wakacyjnego cyklu zorganizowanego przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. W niedzielę (1 sierpnia) przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Książek. Więcej na stronie ośrodka.

Gratkę dla fanów przygód Rachel, Joeya, Moniki i Rossa przygotował Teatr Muzyczny w Toruniu. Przez cały weekend (30 lipca-1 sierpnia) zaprasza na komediowy musical „Friends: The Musical Parody”, będący parodią kultowego amerykańskiego sitcom „Friends”. Więcej informacji.

Na spektakl teatru lalek „Opowieści spod Kruszwicy” jutro (30 lipca) zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Bilety dostępne są na biletyna.pl oraz w siedzibie KPCK, ilość miejsc ograniczona. Spektakl zostanie powtórzony 27 sierpnia. Więcej informacji na stronie centrum.

Chata pałucka z XVIII wieku mieszcząca się na terenie Muzeum Archeologicznym w Biskupinie stanie się w najbliższy weekend (31 lipca i 1 sierpnia) centralnym punktem pikniku „W pałuckiej zagrodzie”. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z twórcami ludowymi oraz osobami propagującymi różne aspekty tradycji ludowej, którzy zaprezentują m.in. pałuckie stroje oraz typowe dla regionu rękodzieło, w tym haft pałucki. Dla chętnych (po wcześniejszych zapisach) liczne warsztaty, m.in. rzeźbiarskie, wikliniarskie oraz pieśni ludowych. Będzie także możliwość sprawdzenia swoich sił w tworzeniu tradycyjnych pająków ze słomy i kwiatów z bibuły. Więcej informacji i zapisy na warsztaty na stronie muzeum.

Teatr Muzyczny w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Muzeum Archeologicznym w Biskupinie są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

30 lipca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039243