Koncert z okazji 450-lecia I LO w Toruniu

Koncert z okazji 450-lecia I LO w Toruniu

Najstarsza szkoła w regionie – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu obchodzi w tym roku 450-lecie swojego istnienia. Z tej okazji marszałek Piotr Całbecki zaprasza na specjalny koncert uświetniający tę wyjątkową rocznicę, który odbędzie się 15 marca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Podczas koncertu zabrzmi Msza Koronacyjna KV 317 Mozarta. Wystąpią Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Łukasza Hermanowicza, Chór Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (przygotowanie Arkadiusz Kaczyński) oraz soliści Anna Wilk – sopran, Tomasz Krzysica – tenor i Dominik Opaliński – bas. Wydarzenie poprzedzi koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Laboratoire de la Musique w składzie: Marcin Tarnawski, Natalia Tyrańska – skrzypce, Ewa Witczak – wiolonczela, Marek Przywarty – klawesyn. W programie utwory Adama Jarzębskiego, Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego i Marcina Mielczewskiego.

Bilety na koncert w cenie 10 zł kupić można w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu. Pierwszeństwo do zakupu mają absolwenci I LO. W wydarzeniu uczestniczyć będą także specjalnie zaproszone osoby: obecni uczniowie liceum, byli i obecni nauczyciele placówki, członkowie stowarzyszenia najstarszych szkół w Polsce oraz reprezentanci innych liceów imienia Mikołaja Kopernika.

Przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego odebrali w 2015 r. Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Więcej o wyróżnieniu oraz informacja o liceum w materiale „Medal dla I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu”.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869081