Koncert „Polska Chopina”

Fortepian

Koncert „Polska Chopina”

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada o godz. 19.45 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbędzie się koncert fortepianowy „Polska Chopina” w wykonaniu Jana Przepałkowskiego.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Sztuki, Muzeum Diecezjalne we Włocławku oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W programie koncertu: Sonata h-moll op. 58, Fantazja f-moll op. 49, Walc des-dur op. 64 nr 1, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Etiuda op. 10 nr 12 (Rewolucyjna), Polonez As-dur op. 53.

Jan Przepałkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich w Polsce, we Włoszech i Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem znakomitych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach fortepianowych w Polsce (m.in. Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry, w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej czy Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu) i za granicą (we Francji i Hiszpanii), zdobywając nagrody i wyróżnienia. Grał liczne koncerty solowe oraz recitale (m.in. w Żelazowej Woli w ramach znanego cyklu koncertów „Prezentacje”), jak również występował jako akompaniator. W repertuarze pianisty znajdują się utwory najważniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów klasycznych. Artysta jest również niezwykle utalentowanym improwizatorem.

Udział w koncercie jest bezpłatny.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887605