Koncert online “Zdarzyło się w Bydgoszczy”

Koncert online “Zdarzyło się w Bydgoszczy”

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy“Zdarzyło się w Bydgoszczy” – koncert online przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego

11 grudnia 2020, godz. 19.00 / Facebook MCK, UKW i WEM UKW

Jest wczesny ranek, miasto budzi się do życia. Promienie słońca próbują wedrzeć się przez drzwi Bydgoskiego Domu Towarowego. Sklepowa układa towar, strojne panie krzątają się między półkami plotkując o swoich mężach, którzy w Restauracji Gastronomia znajdującej się tuż za rogiem, grają w karty. Po południu wszyscy zmierzają na bulwary – na piknik z tańcami. Wieczór, w zależności od zasobności portfela, spędzają w Teatrze Miejskim, Kinie Cristal, czy po prostu na spacerach po starówce. W rozmowach miesza się język polski, niemiecki i yiddish. Ot, normalne życie. Życie w powojennej Bydgoszczy.

“Zdarzyło się w Bydgoszczy…” to sentymentalna podróż po międzywojennej Bydgoszczy, ukazująca jej niebywały czar, a także koegzystencję trzech kultur. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii.

W koncercie zaśpiewają absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW: Małgorzata Werachowska, Zuzanna Wiśniewska, Małgorzata Żurańska-Wilkowska i Szymon Górski. Wokalistom będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera w składzie: Mateusz Szwankowski, Natan Kosętka i Maciej Młóciński.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Matuszak

Koncert współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach projektu “Bydgoszcz jest Polska 1920”

Fot. MCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164924

Skip to content