Kolorowe kredki – czyli spotkanie z muzyką kompozytorów francuskich (12 maja)

Kolorowe kredki – czyli spotkanie z muzyką kompozytorów francuskich (12 maja)

12.05.2018 r. o godz. 16.00 i 17.15 w CKK Jordanki odbędzie się kolejny koncert dla dzieci z rodzicami z cyklu “Czas dla nas” – pn. “Kolorowe kredki – czyli spotkanie z muzyką kompozytorów francuskich”.

Na koncercie „Czas dla nas” rozstawimy sztalugi i za pomocą dźwięków będziemy malować. Czy to możliwe? Niektórzy kompozytorzy próbowali, nadawali swoim utworom ilustracyjne tytuły: „Taniec pajaca”, „Kołysanka słonia”, „Dziewczyna o włosach jak len” – to utwory Claude’a Debussy’ego (1862-1918). Setna rocznica jego śmierci to dla nas pretekst do poznawania niezwykłej muzyki francuskich impresjonistów.

Koncerty z cyklu „Czas dla nas” są skierowane dla dzieci w wieku 0-8 lat oraz ich rodziców/ opiekunów. Odbywają się raz w miesiącu od września do stycznia i od lutego do czerwca. Zostały przygotowane tak, by w przystępny sposób wprowadzać najmłodszych melomanów w świat muzyki. Podczas każdej z nich można wysłuchać utwory wielu kompozytorów muzyki europejskiej. Dzieci i dorośli zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewu i ciekawych muzycznych działań.

W trakcie spotkań poprzez wesołą zabawę dzieci: nauczą się słuchania muzyki, zapoznają się z budową i brzmieniem różnych instrumentów, poznają piękno i bogactwo polskiej kultury narodowej, a także muzyki całego świata, zaś kontakt z muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów, pobudzi ich wrażliwość na barwę brzmienia instrumentów, a także piękno ludzkiego głosu.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143034