Kolorowe impresje: Kolorowe pejzaże

Kolorowe impresje: Kolorowe pejzaże

„Kolorowe impresje” to cykl wystaw przygotowywanych przez Henrykę Piekarską, przewodniczącą grupy plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Małgorzatę Rosińską z Książnicy Kopernikańskiej. Co miesiąc w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23 prezentujemy prace artystów nieprofesjonalnych, uczęszczających na zajęcia prowadzone w ramach TUTW przez Marię Serwińską-Guttweld.

3 października zapraszamy na otwarcie ekspozycji prac Władysławy Zarudzkiej, Stanisławy Muzalewskiej i Henryki Piekarskiej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00.

Władysława Zarudzka, malarka z ponad 40-letnim stażem artystycznym. Urodziła się na Pomorzu koło Tczewa, w Toruniu mieszka od 1981 r. Jej ulubioną techniką malarską są akryle. Sięga również po farby olejne i węgiel. Najczęściej maluje mazurskie krajobrazy, pejzaże i architekturę. Po latach odważyła się kopiować wielkich mistrzów: Matejkę, Kossaków, Siemiradzkiego, Gierymskiego i innych. Malarstwo jest dla artystki formą odpoczynku i relaksu. Maluje przy dobrej muzyce, dzięki której „odrywa się od rzeczywistości”.

Stanisława Muzalewska jest rodowitą torunianką, od 14 lat uczęszcza na zajęcia sekcji plastycznej TUTW (przez wiele lat była jej kierownikiem). Każdą wolną chwilę przeznacza na malowanie oraz spacery z najbliższymi. Ulubionymi tematami artystki są toruńskie pejzaże i piękno natury. Stosuje różnorodne techniki: akwarele, pastele, akryle, oleje. Posiada talent do wydobywania barwy i uroku z najmniejszego nawet źdźbła trawy. Chętnie uczestniczy w plenerach malarskich.

Henryka Piekarska urodziła się w Ukcie na Mazurach, dlatego w pięknie tamtejszej przyrody i w genach, które otrzymała od rodziców upatruje źródła zainteresowań sztukami pięknymi. Na zajęcia plastyczne organizowane przez TUTW uczęszcza od 3 lat (obecnie jest kierownikiem sekcji plastycznej). Uczestniczyła w pięciu wystawach zbiorowych organizowanych przez TUTW oraz WOAK. Bierze udział w plenerach malarskich organizowanych przez TUTW, a także przez uniwersytety z innych województw.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,879