Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się!

Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się!

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet.

W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230, MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet “motorynka” Pony M1 i M2, oraz Chart. Te modele jednośladów, będące jednymi z najważniejszych typów motorowerów produkowanych w całej historii „Rometu”, znacząco wzbogacą muzealną kolekcję. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografie nabytków, jako obiektów tygodnia prezentowane są na naszym profilu na Facebooku i Instagramie, a także na stronie internetowej MOB.

Obecnie w Exploseum prezentowana jest wystawa „Rower po bydgosku”, ukazująca historię największej polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w naszym mieście. Ekspozycja dostępna jest do 31 marca 2019 r. w Exploseum, ul. Alfreda Nobla, Bydgoszcz.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji rower w muzeum. Każdy posiadacz zabytkowego roweru może przekazać go do naszych zbiorów, a później podziwiać go na wystawie pośród innych eksponatów. Muzeum chętnie przyjmie rowery Romet, a także wszelkie przedmioty związane z bydgoskimi zakładami (katalogi reklamowe, zdjęcia, przedmioty okolicznościowe itp.).

Fot. Andrzej Borsuk, Komar Model 230

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162064

Skip to content