Kolekcja „Dom Kujawski”, czyli jak inspiruje tradycja

rad-wiesia-202000081

Kolekcja „Dom Kujawski”, czyli jak inspiruje tradycja

VOUGE polska logo

Ręcznie malowana ceramika włocławska na nowo odżyła. Tym razem projektanci Rad Duet z Poznania stworzyli kolekcję ubrań na co dzień z motywem włocławskiego fajansu. W swoich projektach używają techniki tradycyjnego krawiectwa związanego z konstrukcją oraz zapomnianych technik rzemieślniczych.

W tym sezonie projektanci powracają z nową kolekcją „Dom Kujawski”, skupiając się na modzie użytkowej. Znajdziemy w niej dzianinowe bluzy i spodnie pokryte fajansowym printem, bawełniane koszule i sukienki, a także ręcznie malowane akcesoria.

 

 

Motywami przewodnimi kolekcji są rodzina i współczesny patriotyzm. Kolekcja „Dom Kujawski”  oraz poprzednia kolekcja „Wiesia” to pomosty między tradycją i dziedzictwem przodków a patrzeniem w przyszłość mody, sztuki i kultury.

Jak tradycja może inspirować do twórczych  działań? Obejrzyj film

Więcej artykułów na stronie magazynu VOUGE:

 

Źródło: vogue.pl

Fot. gł. Sukienka i rękawiczki z kolekcji „Wiesia” 2019, fot. Weronika Walijewska (źródło: https://www.vogue.pl/g/8755/rad-duet-z-tesknoty-za-wloclawkiem)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164384

Skip to content