Kolejny uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w gronie laureatów

Kolejny uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w gronie laureatów

Zespół Szkół Elektrycznych Włłocławek

Miłosz Mertka uczeń klasy III Te, kształcący się w zawodzie technik informatyk w Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku został laureatem XXI Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides.

Jak co roku uczniowie włocławskiego Elektryka brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Euklides. Już od wielu lat w konkursie biorą udział uczniowie szkół technicznych z Polski i Litwy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju finał konkursu miał inny przebieg niż zawsze.

Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej szkół włocławski Elektryk zajął 3 miejsce.

Ponadto Miłosz Mertka jest tegorocznym kandydatem Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku na podbudowie gimnazjum do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. Uczeń uzyskał w tym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do którego to stowarzyszenia należy od wielu lat Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Ewelina Sieraczkiewicz, a nauczycielem matematyki Miłosza jest p. Maciej Stasiak.

Gratulujemy sukcesu, zarówno uczniom jak i nauczycielom.

 

Źródło: www.zsel.edu.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163722

Skip to content