Kolejna konferencja za nami!

Kolejna konferencja za nami!

Kolejna z cyklu konferencji online Bezpieczna szkoła. Profilaktyka zagrożeń odbyła się w KPCEN we Włocławku 1 grudnia. Tematem przewodnim było zagadnienie – Jak wzmacniać ucznia w czasie pandemii?

Praktyczne działania wobec uczniów znajdujących się w sytuacji kryzysowej zaprezentował ceniony interwent kryzysowy, Tomasz Bilicki. Wskazał zachowania młodych ludzi, na które należy zwrócić szczególną uwagę, co powinno nas – dorosłych, zarówno nauczycieli, jak i rodziców – zaniepokoić. Ważnym elementem wystąpienia była prezentacja działań, jakie nauczyciel może wdrożyć w sytuacji kryzysowej. Prelegent radził, jak rozmawiać z młodymi ludźmi, aby im pomóc. Zwrócił też uwagę, że rówieśnicy mogą pomagać sobie nawzajem.

Aleksandra Plec – wieloletni pedagog szkolny – przedstawiła zastosowanie metody Dialogu Motywującego w praktyce szkolnej. Jest to metoda opierająca się na współpracy i skoncentrowaniu na rozmówcy. Prelegentka podkreśliła znaczenie umiejętności wydobywania i wzmacniania motywacji do zmiany swojego działania.

Sytuacje kryzysowe w szkołach zdarzają się dość często. W dobie pandemii, nauki zdalnej, izolacji w domach, jest to szczególnie istotny problem. Stąd – wychodzący naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli – pomysł zorganizowania konferencji prezentującej konkretne rozwiązania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Sprzyjało wymianie przykładów dobrych praktyk dotyczących pracy z uczniem w sytuacjach kryzysowych.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016765