Kolędować Małemu!

Kolędować Małemu!

10 stycznia o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się 34. spotkanie z cyklu “Żywot pieśni, pieśni żywota” polegające na wspólnym śpiewaniu.

Przez wieki w społecznościach tradycyjnych była to stała praktyka rodzinna i społeczna. Muzeum przywołuje tradycję wspólnego śpiewu ludowych pieśni tradycyjnie związanych z ważnymi momentami życia i kalendarza obrzędowego.

Tym razem będą to śpiewy okresu Bożego Narodzenia. W programie tradycyjny repertuar kolędników, czyli znane i nieznane kolędy apokryficzne, życzące i noworoczne… nie tylko o Panu Jezusie! Do udziału zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Nie tworzymy stałej grupy, nie są wymagane wcześniejsze doświadczenia ani umiejętności wokalne. Można przyjść tylko posłuchać. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania wiejskich śpiewaków i śpiewaczek. Teksty zapewnia organizator. Prowadzenie: Marta Domachowska. Bilet: 1 zł/ os.

Wydarzenie na Facebooku

Plakat

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163707

Skip to content