Kolęda jest dobra na wszystko!

Kolęda jest dobra na wszystko!

Gdy wiatr dmie minorowo, to Opera Nova  zaprasza na koncerty utrzymane  w klimacie świątecznego muzykowania i kolędowania.

9 i 10 stycznia na życzenie Publiczności powtórnie przedstawione zostaną koncerty kameralne „Wypatrując gwiazdy” wykonywane przez muzyków Orkiestry Opery Nova z solowym udziałem Jolanty Wagner (sopran) i Filipa Lipskiego (skrzypce).

Wypełnią je utwory w wykonaniu dwóch kwartetów: dętego blaszanego  „Spec Brass” i smyczkowego „Virtuoso”. Zabrzmią m.in. „świąteczna” suita z „Dziadka do orzechów”, fragment z „Czterech pór roku” Vivaldiego, „Zima” Astora Piazzoli oraz popularne kompozycje ostatnich lat. Drugą część wypełnią (śpiewane także wespół z Publicznością) kolędy. Z przebogatej polskiej tradycji bożonarodzeniowego muzykowania wybrane oraz zaaranżowane zostały XVII-wieczne pieśni i pastorałki.

Scenografię wirtualną stworzył Krystian Drywa, a całość prowadzi Urszula Guźlecka.

Oba koncerty rozpoczynają się o godz.18.00. Bilety w cenie 25 i 40 zł ( uwaga : piątek, 5 stycznia br. będzie dniem wolnym w Operze Nova).

Info. Ewa Chałat

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142883