“Kolaż spod strzechy” – warsztaty twórcze

“Kolaż spod strzechy” – warsztaty twórcze

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza 16 czerwca na warsztaty twórcze “Kolaż spod strzechy”. Podczas spotkania w Muzeum Etnograficznym uczestnicy poznają popularną na przełomie XIX i XX wieku technikę wykonywania kolażowych obrazów na kanwie. Obejrzą część, niedostępnej na co dzień, kolekcji tego typu obiektów ze zbiorów Muzeum oraz posłuchają opowieści o historii unikatowych przedmiotów, które niegdyś spotkać można było w domach na terenie całej Europy.

Każdy z uczestników samodzielnie wykona obraz na kanwie, inspirując się muzealnymi eksponatami bądź wykorzystując własną inwencję. Można przynieść fotografię (np. zdjęcie z I Komunii św., fotografię ślubną, portret bliskiej osoby) o wymiarach maks. 7 x 12 cm i stworzyć oryginalną pamiątkę z rodzinnej uroczystości lub wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 56 622 89 43 (do 12 czerwca). Zapisy trwają do 12 czerwca.

Współorganizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Prowadzenie – Hanna Łopatyńska.
Materiały zapewnia organizator.
Na zajęcia zaproszeni są dorośli i młodzież od 12 lat.
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 25 zł od osoby.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049729