Kochanowski zakochany w ortografii

Kochanowski zakochany w ortografii

W miniony piątek, 25 maja w Szkole Podstawowej w Trzebiegoszczu odbył się gminny konkurs ortograficzny pod hasłem „Kochanowski zakochany w ortografii”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z sześciu szkół gminy Lipno.

Najmniej błędów popełniła i I miejsce zdobyła Aleksandra Wszelak – uczennica klasy VII b z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach przygotowana do konkursu przez p. Małgorzatę Falkowską.

II miejsce zajął Jakub Kowalski z klasy VI ze szkoły będącej organizatorem całego przedsięwzięcia, zaś III Natalia Nowicka – siódmoklasistka ze Szkoły Podstawowej w Karnkowie.

Nagrodami w konkursie były puchary i książki ufundowane przez organizatora oraz albumy i drobne upominki przekazane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Dodatkowo organizatorzy postanowili położyć akcent na to, by uczący pamiętali o umiejętności pięknego pisania i dlatego przyznali specjalne wyróżnienia za kaligraficzny zapis tekstu dyktanda. Drobne upominki trafiły do Aleksandry Słomczewskiej (kl. VII) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Wichowa, Wiktorii Kolczyńskiej (kl. VII) ze Szkoły Podstawowej im. F. Żwirki i S. Wigury w Maliszewie oraz  Eweliny Lewandowskiej (kl. VI) ze Szkoły Podstawowej im. K. Różyckiego w Jastrzębiu.

Tekst dyktanda został napisany przez panią Anetę Gabryelczyk – nauczyciela konsultanta  Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Organizatorami konkursu byli Ewa Adamkiewicz oraz Piotr Arent – nauczyciele Szkoły Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu.

Fot. główna: Laureatka I miejca Aleksandra Wszelak – ZS w Radomicach

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie