Klubu Młodego Programisty w nowej odsłonie

Klubu Młodego Programisty w nowej odsłonie

Państwowy Instytut Badawczy NASK przygotował dwa bezpłatne e-learningowe kursy. Były już zajęcia stacjonarne, były warsztaty online, tym razem NASK wraca z kursami na platformie e-learningowej OSE IT Szkoła.

Wstąp do klubu

Jeśli chcecie zacząć programować, koniecznie powinniście wziąć udział w szkoleniach. Trenerzy Klubu Młodego Programisty w ciągu ośmiu spotkań przeprowadzą uczestników przez najważniejsze funkcjonalności języka Scratch – znanego i lubianego wśród początkujących adeptów programowania.

Kursy są całkowicie bezpłatne i mogą być realizowane zarówno indywidualnie przez dzieci w wieku 6–12 lat, jak i w szkole na zajęciach zintegrowanych (w klasach 1–3) lub na lekcjach informatyki (w klasach 4–6). To też świetny pomysł na naukę zdalną. Już dziś każdy nauczyciel może założyć konta swoim uczniom i wraz z nimi realizować kurs programowania, mając dodatkowo możliwość monitorowania ich postępów.

Więcej informacji: NASK

Źródło: NASK

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189479

Skip to content