“Kierunek Wizerunek” – ogólnopolska konferencja online dla bibliotekarzy

“Kierunek Wizerunek” – ogólnopolska konferencja online dla bibliotekarzy

W dniach 7-9.09.2020 roku odbędzie się kolejna edycja branżowej (nie)konferencji dla pracowników bibliotek “Kierunek Wizerunek”, organizowanej przez Bibliotekę Gdynia. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu w formule online.

Tegoroczna edycja (nie)konferencji Kierunek-Wizerunek jest całkowicie darmowa, jednak wymaga zapisu za pośrednictwem portalu Evenea. Liczba miejsc ograniczona do 90 osób.

Tematem kolejnej edycji będzie szeroko pojęta komunikacja w dobie pandemii – organizatorzy postarają się odpowiedzieć na pytanie jak będąc na odległość, jednocześnie zbliżyć się do czytelników. (Nie)konferencja została podzielona na trzy bloki.

1. Biblioteka w sieci, czyli jak promować literaturę (i kulturę) online (7 września 2020 r., od 10.00). Webinar wstępny poprowadzi bloger Artur Jabłoński, warsztaty: Monika Serafin z IKM Gdańsk oraz Magdalena Tomaszewska z agencji 4People.

2. Bibliotekarze w oku kamery, czyli o komunikacji wewnętrznej (8 września 2020 r., od 10.00). Webinar wstępny poprowadzi Igor Mróz z Zero Bullshit Management, warsztaty: Adriana Borucka i Aleksandra Ossowska (obie panie z agencji iComms).

3. Biblioteka aplikacji, czyli o narzędziach i apkach niezbędnych w online’owym czasie (9 września 2020 r., od 10.00). Webinar wstępny poprowadzi bloger Paweł Tkaczyk. Warsztaty: Monika Schmeichel-Zarzeczna (Biblioteka aplikacji) oraz Magdalena Tomaszewska (agencja 4People).

Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy warsztatowe liczące 15 osób. Webinary wstępne będą transmitowane na profilu Facebook „Biblioteka Gdynia”. Każdy z nich nawiązywał będzie do tematu szkolenia. Z kolei warsztaty odbędą się za pośrednictwem aplikacji Zoom. W ich trakcie uczestnicy są zobowiązani do korzystania z kamer i mikrofonów (nie dopuszczamy możliwości brania udziału w warsztatach bez wizji).

Dodatkowo w trakcie (nie)konferencji organizatorzy zapraszają na… spacer. Na profilu Facebook „Biblioteka Gdynia” odbędzie się wycieczka po Gdyni w formule online.

Regulamin wydarzenia: https://bit.ly/3kG9E9x

Bezpośredni link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/452020-7/

Honorowy Patronat nad (nie)konferencją objął Prezydent Miasta Gdyni.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

Patronat medialny: Lustro Biblioteki

Źródło: Biblioteka Gdynia

Fot. Canva

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164915

Skip to content