Kiermasz i warsztaty w Muzeum (7-8 grudnia)

Kiermasz w MET

Kiermasz i warsztaty w Muzeum (7-8 grudnia)

W niedzielę 8 grudnia w godz. 10.00-15.00 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny. W sobotę 7 grudnia o 16.00 Muzeum zaprasza na warsztaty “Ubierz choinkę, obdaruj rodzinkę”.

Na tegorocznym kiermaszu przedświątecznym ponad 100 twórców z różnych regionów Polski zaprezentuje m.in. tradycyjne ozdoby choinkowe, hafty i koronki, rzeźby, wyroby rzemieślnicze z drewna i ceramiki, zabawki, obrazki malowane na szkle, świece i figurki z wosku, regionalne przysmaki oraz produkty z gospodarstw ekologicznych. Kiermasz jest idealną okazją do zapoznania się z tradycyjną sztuką i rękodziełem ludowym, a także do zakupu niebanalnych prezentów pod choinkę. Bilety: 5 zł – normalny, 3 zł – ulgowy, 10 zł – rodzinny.

Kiermasz poprzedzą rodzinne warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli niecodzienną okazję, by nauczyć się wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych od twórczyń ludowych z Kurpiów. Czesława Kaczyńska, Marianna Pokora i Elżbieta Prusaczyk pokażą i nauczą, jak stworzyć misterne cacka – jak dawniej nazywano te ozdoby – ze słomy, kolorowej bibułki, krepy oraz ciasta chlebowego. Będzie też można wykonać drobne podarunki z kolorowego papieru, pszczelarskiej węzy i opłatka. Sala widowiskowa. Koszt udziału: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy, 20 zł – rodzinny.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189434

Skip to content