Khan Academy – pomoc w nauczaniu zdalnym i samokształceniu

Khan Academy – pomoc w nauczaniu zdalnym i samokształceniu

Darmowa platforma edukacyjna Khan Academy to polskojęzyczna wersja tego wyjątkowego miejsca dla uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców. Misją tej organizacji non-profit jest zapewnienie bezpłatnej edukacji na najwyższym poziomie dla wszystkich. W tym celu w tworzenie treści dostępnych w Khan Academy zaangażowano instytucje takie jak NASA, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Yorku czy California Academy of Sciences – jedno z największych muzeów historii naturalnej na świecie.

Dostępna również wersja Khan Academy Kids to przyjazny program edukacyjny w języku angielskim dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Zwłaszcza w czasie zdalnej edukacji uczniowie, studenci, nauczyciele i rodzice mogą wykorzystać tę platformę w celu zdobywania i poszerzania wiedzy.

By uzyskać dostęp do bogactwa dostępnych treści, należy założyć konto jako uczeń, nauczyciel lub rodzic. Nauczyciele mają do dyspozycji narzędzia, przygotowane specjalnie dla nich, wszystkie materiały odpowiadają podstawie programowej. Nauka matematyki, przedmiotów przyrodniczych, programowania i wielu innych wspomagana jest przez materiały złożone z filmów, ćwiczeń i artykułów wspomagających. Mogą też  śledzić postępy indywidualnie każdego z uczniów.

Rodzice, po założeniu konta, mogą utworzyć konta swoich dzieci i śledzić ich postępy w nauce.

Teraz pozostaje już tylko wybór przedmiotu, poziomu edukacyjnego i rozpoczęcie nauki. A wybierać można spośród wielu przedmiotów i obszarów:  matematyka wg działów, matematyka wg klas, ekonomia i finanse, nauki humanistyczne i sztuka, historia świata, informatyka, przygotowanie do egzaminów po angielsku: SAT, LSAT.

Więcej informacji: pl.khanacademy.org/

Fot. Pixabay

Oprac. Agnieszka Miranowska

Poniżej znajdą Państwo link do filmu instruktażowego dla nauczycieli, zamieszczony na kanale YouTube Ministerstwa Cyfryzacji:
Przenieś lekcje na Khan Academy – tutorial

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,192