Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków – wystawa czasowa

Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków – wystawa czasowa

Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu - logoW piątek, 19 marca b.r. o godz. 17.00, w salach Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu przy ul. Wodnej 3/5 odbędzie się otwarcie wystawy “Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków”.

Na wystawie zaprezentowane będą kartografiki i plany miasta pochodzące z okresu od XVII do XX wieku. Pomimo rosnącej popularności kartografii, wiele map w dalszym ciągu jest nieznanych, bardzo często przechowywanych w zbiorach archiwalnych w Polsce i za granicą.

Dzięki wystawie będzie można zapoznać się z kilkudziesięcioma mapami i planami, pochodzącymi przede wszystkim z Muzeum w Grudziądzu. Po raz pierwszy w historii pokazany zostanie ułamek kolekcji grudziądzkiej, znajdującej się w instytucjach zagranicznych (Geheimes Staatsarchiv Preußischer Kulturbesitz w Berlinie i Staatsbibliothek w Berlinie) oraz polskich (Archiwum Państwowe w Toruniu).

Wystawa będzie dostępna dla publiczności od 20 marca do 6 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Fot. Muzeum w Grudziądzu

15 marca 2021

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189510

Skip to content