Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk

Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk

We wtorek (19 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja inaugurująca cykl spotkań dla młodzieży z regionu poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II. Prelekcję wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z czterech szkół średnich z Torunia.

Spotkania z cyklu „Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk”, przybliżające postać patrona województwa kujawsko-pomorskiego, świętego Jana Pawła II, skierowane są do młodzieży z regionu Kujaw i Pomorza. Zaplanowano w sumie sześć prelekcji przedstawiających Karola Wojtyłę jako człowieka, papieża i mistyka, które odbędą się w kujawsko-pomorskich szkołach.

Organizatorem spotkań jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Brodnickim Centrum Caritas. – Jako mieszkańcy jedynego regionu na świecie, któremu papież Franciszek powierzył patronat Jana Pawła II, mamy zaszczyt oraz obowiązek ten patronat wyjaśniać. Jest wiele aktualnych wątków, które pozostawił po sobie Ojciec Święty. Zaczynamy od rozmowy na te tematy z młodymi ludźmi, których tak ukochał Jan Paweł II – mówi marszałek Piotr Całbecki.

We wtorek (19 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu. Wykłady wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, oficjała Sądu Biskupiego w Toruniu. Prelekcję uświetnił pokaz filmów „Metr od świętości”. We wtorkowej konferencji uczestniczyła młodzież ze szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Toruniu, VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, X Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Toruniu. Prelekcje są kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłym roku. W przedsięwzięciu uczestniczyli mieszkańcy regionu, głównie młodzież ze szkół średnich. W całym cyklu wzięło udział blisko 800 osób.

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński, Ubiegłoroczna prelekcja „Karol Wojtyła jako papież” w Urzędzie Marszałkowskim

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866855