Kanał będzie tętnił życiem

Kanał będzie tętnił życiem

Potańcówka w stylu retro, pokaz kina niemego a może koncert pod chmurką? Każdy znajdzie coś dla siebie. To wszystko w ramach projektów społecznych wybranych przez mieszkańców osiedla Miedzyń-Prądy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W ostatnich latach Stary Kanał Bydgoski stał się zieloną wizytówką miasta. Dzieje się tak za sprawą gruntownej rewitalizacji terenu, nowych nasadzeń zieleni i licznych wydarzeń kulturalnych. W najbliższe wakacje wróci Kanał Kultura, który okazał się hitem i wzbudził zainteresowanie w całym mieście.

W tym roku koncerty plenerowe nad Kanałem uświetnią zespoły muzyczne z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy. Uczestnicy wysłuchają również na żywo wyjątkowego koncertu, któremu towarzyszyć będzie pokaz kina niemego z Charlie Chaplinem w roli głównej.

– Projekt Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskim to pomysł nawiązujący do czasów, gdy tłumy mieszkańców przybywały nad kanał, aby posłuchać muzyki na żywo, zjeść w dobrej restauracji i pobyć na łonie natury. W tym roku pierwszy z koncertów odbędzie się dosłownie na V śluzie, czyli w miejscu, gdzie zbudowana została pierwsza, drewniana śluza. Myślę, że bardzo interesująco zapowiada się w plenerowe nieme kino z Charliem Chaplinem i muzycznym kwartetem na żywo. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne wydarzenia – opowiada Dariusz Smól z Rady Osiedla Miedzyń-Prądy.

Nie mniej interesująco zapowiadają się wydarzenia realizowane w ramach drugiego projektu BBO. W planach są m.in.: świętojańska potańcówka oraz impreza taneczna w rytmie lat 80. i 90. Uczestnicy zabawy będą mieli okazję zatańczyć na znanych z przeszłości „dechach”. To ukłon w stronę starszych mieszkańców i okazja dla młodych, aby poczuć atmosferę dawnych lat.

Harmonogram tegorocznych imprez:

Kanał Kultura

  • 11.06.2022 r. godz. 14.00, V śluza przy ul. Czarna Droga: „Piknik muzyczny na V Śluzie”, Występy zespołów muzycznych z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy.
  • 02.07.2022 r. g. 19.00, Ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wyspa) – „Ogrody muzyki z Brass Kwintet”,
  • 07.08.2022 r. g. 20.30, przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45, „Odpłyńmy jak za dawnych lat…” – nieme kino z muzyką na żywo (Charlie Chaplin „Gorączka złota”),

Potańcówki

  • 24.06.2022 r. godz. 18.00,  dawny plac taneczny – polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego „Świętojańska potańcówka” – z muzyką na żywo,
  • 06.08.2022 r. godz. 19.00,  polana przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45, „Bawcie się z nami … potańcówka z bydgoskimi Żukami”,
  • 19.08.2022r. godz. 19.00, dawny plac taneczny – polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego, „Potańcówka w rytmie lat 80 i 90 –tych”.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

7 czerwca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content