Kampania społeczna FDDS “Reaguj na przemoc wobec dzieci”

Kampania społeczna FDDS “Reaguj na przemoc wobec dzieci”

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę logo

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od ponad 30 lat pomaga dzieciom krzywdzonym i wykorzystywanym seksualnie, jest organizatorem kampanii „REAGUJ na przemoc wobec dzieci”. Celem kampanii jest zachęcenie dorosłych do podejmowania działań w sytuacjach, gdy podejrzewają, albo widzą, że dziecko doświadcza przemocy.

Według najnowszego badania FDDS aż 60% badanych zetknęło się z sytuacją krzywdzenia dziecka. Znaczna część świadków pozostała wobec tych zachowań bierna. FDDS już po raz szósty zbadała postawy Polaków związane ze stosowaniem kar fizycznych wobec dzieci i przygotowała kampanię „REAGUJ na przemoc wobec dzieci”.

Na stronie REAGUJ.fdds.pl można znaleźć konkretne informacje, jak reagować na przemoc wobec dzieci i gdzie szukać wsparcia.

Wiele dzieci nie ma w swoim otoczeniu bliskich osób dorosłych, które są dla niego wsparciem i mogą mu pomóc. Reagując na przemoc, pokazujesz dziecku, że nie jest samo, że jest ważne, dzielisz się z nim swoją siłą. Udowadniasz, że istnieją dorośli, którym można zaufać. Twoja reakcja przywraca dziecku poczucie bezpieczeństwa i daje szansę na lepszą przyszłość. Może chronić zdrowie, a nawet życie dziecka!

Kiedy podejrzewasz, że dziecko doświadcza przemocy, czujesz lęk, brakuje Ci odwagi, albo nie wiesz, jak zareagować, porozmawiaj o swoich spostrzeżeniach z konsultantami telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci pod bezpłatnym numerem 800 100 100. Telefon jest anonimowy, działa od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00, a w czwartek dodatkowo 16.30-20.30.

Partnerami kampanii „REAGUJ na przemoc wobec dzieci” są: międzynarodowa organizacja Terre des hommes oraz holenderska Giro555.

Źródło: FDDS

30 listopada 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165202

Skip to content