Kampania informacyjna “Autyzm akceptujesz, a Ja się rozwijam”

Kampania informacyjna “Autyzm akceptujesz, a Ja się rozwijam”

Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu po raz kolejny organizuje obchody z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenia uwagi na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

W ramach kampanii organizatorzy chcą uświadamiać, być głosem osób ze spektrum zaburzeń, mówić wprost, z czym się mierzą odwołując się do wyobraźni i doświadczeń. Chcą wesprzeć osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny, przypomnieć o tym, że są tacy jak MY, a zatem mają te same prawa, obowiązki, marzenia i pragnienia. Często rodzice – opiekunowie osób ze spektrum autyzmu mówią „Brakuje nam czegoś na kształt AKCEPTACJI – uznania naszych dzieci takimi, jakimi one są…..”. Dlatego bądźcie z nami przez cały kwiecień!

Program kampanii i więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ

Fot. Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu

7 kwietnia 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159146

Skip to content