Już jest! Program VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka

VI Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek - grafika

Już jest! Program VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka

Fundacja Kultury Pozytywka logo

Już jest! Program VI Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek ‘Pozytywka’ został ogłoszony w ubiegłym tygodniu, a 12 sierpnia ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenia biletowane. To już najwyższa pora, żeby zapoznać się z naszym harmonogramem i wybrać wydarzenia dla siebie, bo bilety co roku rozchodzą się w ciągu kilku dni, dlatego tym razem warto pospieszyć się z zakupem!

Program festiwalowych wydarzeń znajdą Państwo pod adresem www.pozytywkafestiwal.pl. Przy każdym wydarzeniu wyszczególnione zostały grupy wiekowe, do jakich adresowane są wydarzenia, oraz informacje o tym, czy są biletowane.

Na szczególną uwagę zasługują spektakle towarzyszące festiwalowej gali otwarcia, czyli spektakularny show Cirkus Younak, który zobaczyć będzie można w Teatrze Kameralnym w czwartek 25/08 o 16:00 i 19:30. To śmiałe połączenie sztuki cyrkowej, odważnego aktorstwa, tańca współczesnego i słowackiego folkloru, które dosłownie porywa publiczność swoją pobudzającą energią. Możemy zdradzić, że cyrkowe popisy artystów wymagają instalacji dodatkowych konstrukcji nad scena teatru… będzie się działo! Gala otwarcia z Cirkus Younak będzie więc bardzo ożywcza i publiczność z pewnością nabierze po niej ochotę na więcej!

trailer spektaklu pod linkiem – https://www.youtube.com/watch?v=E5Wv7rFwPhU ]

Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę w pozytywkowym programie?

Koncert ‘Alicja Janosz dzieciom’ – piątek 26/07 – koncert familijny  17:00 

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że znana z ‘Idola’ Alicja Janosz tworzy teraz dla dzieci. A warto to wiedzieć, bo jej nowa twórczość jest naprawdę interesująca!  Repertuar z płyty ‘Alicja Janosz dzieciom’ to połączenie różnorodnych stylów muzycznych  z mądrymi tekstami o rzeczach ważnych, w duchu nurtów takich jak rodzicielstwo bliskości czy porozumienie bez przemocy. Poza utworami ze swojej płyty, Alicja zaśpiewa także piosenki z filmów Disneya i “Akademii Pana Kleksa”. Odlotowy koncert dla całej rodziny!

Pasmo dla Najnajów – Specjalne pasmo festiwalowe w całości dedykowane dzieciom od 6 miesięcy do 4 lat. Ta grupa wiekowa jest często pomijana w ofercie kulturalnej, a zupełnie niesłusznie! Najmłodsze dzieci chłoną rzeczywistość wszystkimi zmysłami, co warto wykorzystać i dać im szansę na kreatywny rozwój i oswajanie się ze sztuką. Oczywiście, punkty programu dedykowane Najnajom nie przypominają ‘dorosłych’ spektakli. Każdy z nich jest wyjątkowy i na swój oryginalny sposób stymuluje młodą publikę. Zdecydowanie warto dać dzieciom szansę na jak najwcześniejszy kontakt z kulturą i taką właśnie możliwość daje nasze specjalne pozytywkowe pasmo! W programie szukajcie ‘najnajów’ w opisie grupy wiekowej: polecamy warsztaty muzyczne, koncerty dla maluchów i spektakle teatralne.

Miasteczko Festiwalowe i Cyrkowy Zakątek – W sobotę i w niedzielę zapraszamy Was do Miasteczka Festiwalowego i Cyrkowego Zakątka w pięknym Parku im. Jana Kochanowskiego, gdzie czekały będą na Was fantastyczne atrakcje towarzyszące. Tutaj będzie można spróbować swoich sił jako cyrkowiec, zjechać na zjeżdżalni rolkowej i odpocząć w strefie relaksu, aby mieć siły na jeszcze więcej szaleństw. Otworzy się również strefa malucha, dedykowana naszym najnajom, gdzie najmniejsze z dzieci będą mogły odpocząć i oddać się aktywnościom, które zostały zaplanowane specjalnie dla nich. Miasteczko Festiwalowe będzie również sceną dla licznych wydarzeń, w tym show w wykonaniu Pana Ząbka, spektaklu plenerowego o zabawach sprzed ery internetu i smartfonów, czy koncertu zespołu 4DLADZIECI, czyli jednej z najjaśniejszych gwiazd sceny muzycznej dla dzieci w ostatnim czasie.

Ciepłe przyjęcie poprzednich edycji naszego festiwalu jest dla nas niesłabnącą motywacją do dalszego rozwoju ‘Pozytywki’. Cieszymy się, że Bydgoszcz zaczyna być kojarzona z tym niezwykłym wydarzeniem dla dzieci. Jako zespół organizatorów wciąż się uczymy i udoskonalamy festiwal, który niezmiennie wyrasta ze szczerej potrzeby serca, aby działać dla dobra dzieci i wspierać ich wszechstronny rozwój.

Zachęcamy również do śledzenia naszych profili na Facebooku i Instagramie:

https://www.facebook.com/festiwalpozytywka

https://www.instagram.com/pozytywkafestiwal/

‘Pozytywka’ współfinansowana jest ze środków Miasta Bydgoszczy, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

Festiwal został objęty patronatami:
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Bydgoszczy

16 sierpnia 2022

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165151

Skip to content