Jubileuszowe “Etnoklimaty”

Etnoklimaty - konkurs fotograficzny Muzeum Etnograficznego w Toruniu

Jubileuszowe “Etnoklimaty”

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłosiło jubileuszową 10. edycję konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Prace można nadsyłać do końca września 2021 r. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres promocja@etnomuzeum.pl przesłać zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 pojedynczych fotografii kolorowych lub czarno-białych. Prace nadsyłać można do 30 września. 10. Edycja „Etnoklimatów” rozstrzygnięta zostanie do końca października.

Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody: nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł i drugą nagrodę w wysokości 1 tys. zł – obie ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; nagrodę rzeczową za trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu; natomiast nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (voucher o wartości 500 zł do realizacji w salonie fotograficznym).

Prace zwycięskie i zakwalifikowane przez Jury znajdą się na pokonkursowej wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Ekspozycji towarzyszyć będzie również jubileuszowy katalog.

Laureaci poprzednich edycji (9. edycja | 8. edycja )

Dokumenty do pobrania: www.etnomuzeum.pl/etnoklimaty


10. konkurs fotograficzny „Etnoklimaty”
Organizator: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Fundator nagród głównych: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Fundator nagrody specjalnej: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuProgram Absolwent UMK
Zgłoszenia: do 30.09.2021 r.


9 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882999