Jeszcze raz o wystawie w GiOPTD

Jeszcze raz o wystawie w GiOPTD

Prawie czterysta kompozycji malarskich, graficznych i rysunkowych uzupełnionych grafiką komputerową i animacjami filmowymi można obejrzeć w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka na wystawie podsumowującej efekty działalności jej pracowni dydaktycznych w mijającym właśnie roku szkolnym.

Uczestnicy wystawy – dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat, co tydzień spotykali się w Galerii, gdzie pod okiem instruktora rozwijali swoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną, doskonalili warsztat, poznawali niezwykły świat sztuki. Pokazane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem ich artystycznych działań.

Mimo że każdy autor prezentuje tylko jedną pracę, wystawa ta jest bardzo bogatą mozaiką różnorodnych tematów, form wypowiedzi, technik plastycznych. Z dziecięcych prac zerkają na nas „Siłacze wąsacze”, „Akordeonistki” i „Klauni”, „Kubanki” i „Hindusi”, postacie z bajek i wierszy. Jest „Pan Hilary”, „Pinokio”, a nawet „Małpa w Kąpieli”. Najczęstszym źródłem inspiracji była jednak dla dzieci przyroda, fascynujący świat roślin i zwierząt. Stąd też na wystawie natkniemy się na sporą kolekcję „Krów”, „Wilków”, „Nosorożców” czy „Tukanów”.

Kontrastem dla tej barwnej menażerii są klasyczne, bardzo solidnie wykonane, świadczące o dużych umiejętnościach ich autorów malarskie i rysunkowe studia martwych natur, a więc kompozycji, których nie może zabraknąć w żadnym procesie kształcenia plastycznego.

Wystawę prac uczestników popołudniowych zajęć plastycznych w roku szkolnym 2017/2018 można oglądać zarówno w głównej siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 jak i w jej filii przy ul. Kościuszki 41/47 od 18 czerwca do 31 lipca.

Fot. główna: Julia Wojdowicz, lat 8

Zob. też: Wystawa prac uczestników popołudniowych zajęć plastycznych w roku szkolnym 2017/2018

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134746