„Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” – konkurs dla szkół podstawowych

„Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” – konkurs dla szkół podstawowych

„Jeszcze bardziej Dziel się Uśmiechem” – czy któraś z kujawsko-pomorskich szkół zdobędzie atrakcyjne nagrody?

Szkoła Podstawowa nr 18 z Bydgoszczy, nr 8 z Torunia,  nr 10 z Inowrocławia – oraz osiemnaście innych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego od września uczestniczą w programie „Dziel się Uśmiechem”. Teraz zyskały też szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, które wywołają uśmiechy nie tylko na twarzach uczniów, ale również nauczycieli. Program „Dziel się Uśmiechem” realizowany jest już od kilku lat, ale tegoroczna, 7. już edycja, jest pierwszą, w której szkoły mogą wykazać się kreatywnością i zostać za nią nagrodzone. Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do 31 stycznia 2020 roku.

„Dziel się Uśmiechem” to program edukacyjny poświęcony profilaktyce próchnicy, organizowany wspólnie przez Polski Czerwony Krzyż i Mars Polska. Każdy z uczniów biorących w nim udział otrzymuje specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, szczoteczkę, pastę i bezcukrową gumę do żucia Orbit®. Dzięki kreatywnym lekcjom, ciekawym doświadczeniom i zabawie dzieci uczą się jak prawidłowo pielęgnować zęby.

W tym roku w ramach „Dziel się Uśmiechem” ogłoszony został również konkurs na przygotowanie plakatu promującego program. Każda z kujawsko-pomorskich placówek może zgłosić do konkursu jedną pracę plastyczną, będącą wynikiem współpracy nawet kilku klas. Technika wykonania jest dowolna, więc uczniowie mają szansę puścić wodze fantazji i wykazać się kreatywnością.

A jest o co powalczyć! Nagrodą główną w konkursie jest system do przeprowadzania elektronicznych testów oraz angażujących dzieci quizów i zabaw. Dzięki niemu sprawdzanie wiedzy uczniów może przybrać zupełnie nową formę. Dodatkowo przewidziano trzy wyróżnienia, w ramach których wygrać można przystawki mobilne zmieniające zwykłą, białą tablicę w magnetyczną tablicę interaktywną. Ponadto do każdej z 4 szkół wysłane zostaną zestawy bezcukrowych gum do żucia Orbit®, która jest nieodłączną częścią 4 kroków do zdrowych i czystych zębów.

Aby zgłosić pracę opiekun odpowiedzialny za projekt po stronie szkoły musi wypełnić formularz dostępny na: www.mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem i do 31 stycznia 2020 roku przesłać go drogą elektroniczną wraz z zapisem elektronicznym pracy konkursowej na adres: dsu@grayling.com.

Wyniki zostaną ogłoszone do 29 lutego 2020 roku na stronie programu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Grayling Poland
Katarzyna Wójtowicz-Pietroń
Biuro Prasowe Mars Polska
katarzyna.wojtowicz-pietron@grayling.com
+48 605 454 097

Mars Wrigley
Monika Piekarska
Kierownik ds. Korporacyjnych
monika.piekarska@effem.com
+48 519 328 109

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890052