Jarmark Świętojański

Jarmark Świętojański

logotyp: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na coroczny Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej w godz. 10.00– 18.00.

Termin: 16 czerwca 2024 (niedziela) godz. 10:00

„Będzie wesoło, z przytupem, kolorowo i smacznie. Twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści szukający inspiracji w folklorze, tradycji, szacunku do natury, przybyli z Kujaw, Kaszub, Pałuk, Krajny, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej oraz najdalszych regionów Polski przez ten jeden dzień będą gospodarzami na naszej pięknej zielonej wyspie. Ludzie przeróżnych, niezwykłych specjalności, które trudno zliczyć: malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, ceramicy, hafciarki i koronczarki, serowarzy, browarnicy, piekarze będą prezentować swoje wyroby i zachęcać do kupna. Unikalne prace nacieszą nasze oczy, nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter. Piękna biżuteria, elementy garderoby, naturalne kosmetyki będą wyjątkowym prezentem dla nas i naszych bliskich. Na dzieciaki czekają smakołyki, nietuzinkowe zabawki szyte i drewniane.

Tradycyjne jadło i napitki, w tym tak niecodzienne jak gęsina, pitne miody czy przysmaki prosto z Litwy zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Polskie sery, kiełbasy, wina, piwa, chleby, miody, przetwory pyszne i pachnące dowiodą nam, że wciąż możemy jeść smacznie i zdrowo.

Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.

Na ten jeden dzień Wyspa Młyńska stanie się też miejscem rozśpiewanym, rozkołysanym, wirującym w tańcu. Do wspólnej zabawy zaproszą znakomite zespoły, spadkobiercy bogatych tradycji muzycznych naszego regionu:

  • 12:30 – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”
  • 13:30 – Flash mob
  • 14:15 – Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
  • 14:45 – Zespół Pieśni i Tańca „Krajna”
  • 15:30 – Zespół śpiewu tradycyjnego „Piekielnica”

Temu wszystkiemu towarzyszyć będą różnorakie pokazy i warsztaty, a z nadmiaru wrażeń ochłoniemy, kładąc się na soczystej trawie.

Folklor i tradycja wciąż są obecne w naszym życiu, wciąż twórczo inspirują i bawią, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich na Wyspę Młyńską 16 czerwca, spędzicie tu chwile, jakie nie zdarzają się co dzień”.

Katarzyna Wolska

Wstęp jest wolny!

Fot. KPCK w Bydgoszczy

11 czerwca 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162047

Skip to content