Jarmark Świętojański w Bydgoszczy

Jarmark Świętojański w Bydgoszczy

W niedzielę, 10 czerwca na Wyspie Młyńskiej będzie barwnie, smacznie i wesoło. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje coroczny Jarmark Świętojański, który w tym roku będzie zamykał obchody święta naszego województwa. Zakorzenienie w tradycji i umiejętność korzystania z niej stanowi o naszej tożsamości, dlatego tak ważne jest wspieranie ludzi, którzy ją kontynuują i inspirują się nią w swoich twórczych działaniach.

Przyjedzie do nas ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożą swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii czy witraży. Będziemy mogli rozkoszować się ich pięknem, a kupując – mieć poczucie, że są to rzeczy niepowtarzalne. Strawę duchową uzupełni przepyszne regionalne jadło robione według starych receptur, w tym tak ulubione przez bydgoszczan: gęsina, sery, miody wzbogacone o litewskie przysmaki. Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.

Trzymając podkowę od kowala na szczęście, będziemy mogli obejrzeć i posłuchać pieśni i tańców polskich regionów. Ziemia Bydgoska porwie wszystkich do kujawiaka, a występy wspaniałych dzieciaków z zespołów Pomorze, Krebane, Chabry, Łobżoneczka, Łączka czy Pałuczaczki zafascynują najbardziej krnąbrne nasze pociechy. Odpoczniemy na trawie w gronie rodziny i przyjaciół z kieliszkiem nalewki w ręku. Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa, którzy chcą nietuzinkowo spędzić ten niedzielny czas.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Jarmarku KPCK serdecznie zaprasza do kontaktu i wypełnienia formularza zgłoszenia.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010461