Jarmark Świętojański 2019

Jarmark Świętojański 2019

9 czerwca 2019 r. w godz. 10.00-18.00 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się coroczny Jarmark Świętojański. Zakorzenienie w tradycji i umiejętność korzystania z niej stanowi o naszej tożsamości, dlatego tak ważne jest wspieranie ludzi, którzy ją kontynuują i inspirują się nią w swoich twórczych działaniach.

Ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów: twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożą swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii czy witraży. Będziemy mogli rozkoszować się ich pięknem, a kupując – mieć poczucie, że są to rzeczy niepowtarzalne. Strawę duchową uzupełni przepyszne regionalne jadło robione według starych receptur, w tym tak ulubione przez bydgoszczan: gęsina, sery, miody, wzbogacone o litewskie przysmaki. Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa, którzy chcą nietuzinkowo spędzić ten niedzielny czas. Wydarzenie jest finansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Koordynacją „Jarmarku Świętojańskiego” zajmuje się Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK – szczegółowe informacje: tel. 52 585 15 02-03 lub tel. 52 585 15 06, e-mail: galeria@kpck.pl

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,852,309