Janusz Leon Wiśniewski w Książnicy Kopernikańskiej

Janusz Leon Wiśniewski w Książnicy Kopernikańskiej

W środę, 2 września Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza na spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim. Pisarz zaprezentuje w Toruniu swoją najnowszą książkę – “Koniec samotności”. Początek o godz. 18.00.

Uwaga: liczba miejsc na spotkaniu ograniczona. Wstęp wyłącznie za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać w wypożyczalni Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Wejściówki wydawane będą od poniedziałku, 24 sierpnia do wyczerpania. Jedna osoba może odebrać nie więcej niż dwie wejściówki.

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią “Samotność w sieci”, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP.
Ciekawostka: Teatr Baltijskij Dom w St. Petersburgu w Rosji w 2009 r. wystawił sceniczną wersję “Samotności w sieci”. Przedstawienie od ponad 10 lat nie schodzi z afisza; wystawiane jest 1-2 razy w miesiącu.
W 2002 r. w księgarniach pojawiła się “Martyna”. Wiśniewski stworzył tę książkę wspólnie z internautami. “Martyna” składa się z trzech opowiadań. Początek każdego napisał Wiśniewski, resztę dopisali użytkownicy sieci. Spośród nadesłanych propozycji pisarz wybrał najlepsze – jego zdaniem – zakończenia. Ten swoisty eksperyment literacki był sporym sukcesem wydawniczym – pierwsze wydanie “Martyny” rozeszło się w nakładzie 35 tys. egz.
Bibliografia Wiśniewskiego liczy kilkadziesiąt tytułów, wśród nich są nie tylko powieści obyczajowe, ale również zbiory felietonów (od kwietnia 2004 do sierpnia 2019 r. stałym felietonistą miesięcznika “Pani”), a nawet książki dla dzieci. “Koniec samotności” to kontynuacja “Samotności w sieci”.

Udział w spotkaniu wyłącznie w maseczce zakrywającej usta i nos. Osoby bez maseczek nie będą wpuszczane.

Fot. Książnica Kopernikańska w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161534

Skip to content