“Jakiego wsparcia psychicznego potrzebują uczniowie i uczennice w czasie pandemii?” – webinarium

“Jakiego wsparcia psychicznego potrzebują uczniowie i uczennice w czasie pandemii?” – webinarium

 

                                                         

Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zapraszają 8 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00 na webinarium: “Jakiego wsparcia psychicznego potrzebują uczniowie i uczennice w czasie pandemii?” Spotkanie dotyczyło będzie pomocy dzieciom i młodzieży w czasie pandemii i edukacji zdalnej z udziałem naszej psycholożki, specjalistki ds. pomocy telefonicznej – Oliwii Pogodzińskiej.

Webinarium jest zorganizowane na platformie Zoom, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/jakiego-wsparcia-psychicznego-potrzebuja-uczniowie-i-uczennice-w-trudnym-czasie-pandemii. Webinarium będzie transmitowane na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)

Młodzi ludzie odczuwają silny stres związany z epidemią COVID-19. Są zamknięci w domach, z dala od rówieśników. Nie radzą sobie z otaczającą rzeczywistością. Lekcje zdalne często wywołują nie tylko znużenie, ale też lęk przed narastającymi zaległościami. Nauczyciele i nauczycielki widzą problemy swoich uczniów i uczennic. Chcą im pomóc, ale zdarza się, że nie wiedzą jak lub obawiają się, że zareagują nieprawidłowo.

Dlatego kolejne webinarium w ramach “Odpornej szkoły” poświęcone zostanie temu, jak pomóc dzieciom i młodzieży w trudnym czasie pandemii i edukacji zdalnej. Do współpracy przy jego przygotowaniu CEO zaprosiło Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Podczas spotkania dowiecie się:
? z jakimi problemami zmagają się uczniowie i uczennice,
?‍♂️ gdzie szukają, a gdzie mogą szukać pomocy,
?‍? czy nauczyciele mogą rozpoznać symptomy problemów psychicznych młodzieży,
 jak nauczyciele mogą pomóc młodym ludziom.

Szczegóły: CEO

Fot. CEO

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187184

Skip to content