Jak „ugryźć” dzieło sztuki? – powtórka przed maturą

Jak „ugryźć” dzieło sztuki? – powtórka przed maturą

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wychodzi naprzeciw maturzystom. Ci, którzy przygotowują się do egzaminu z historii sztuki, mogą powtórzyć sobie materiał oglądając przygotowany przez muzealników film.

Muzeum proponuje nowy cykl filmów poświęconych analizie i interpretacji dzieła sztuki. Filmowy przewodnik ma na celu wyjaśnienie podstawowych zasad, wedle których konstruuje się dzieło malarskie. W pierwszym odcinku przybliżone zostało pojęcie kompozycji. Kustosz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, dr Mateusz Soliński odpowiada między innymi na pytania: czym jest kompozycja, jakie są jej rodzaje oraz w jaki sposób może ona wpływać na odbiór dzieła? W kolejnych częściach naszego cyklu zostaną wyjaśnione i opisane miedzy innymi takie zagadnienia i pojęcia jak: złoty podział, perspektywa, rola światła w malarstwie, barwa, czy też deformacja.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania bogactwa znaczeń i symboli skrytych w sztuce!

Film: Analiza obrazu, czyli jak “ugryźć” dzieło sztuki?

Fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895212