Jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym? Warsztaty dla rodziców

Jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym? Warsztaty dla rodziców

„Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?”

Spotkanie odbędzie się 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2/parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Tematem spotkanie jest wypalenie rodzicielskie, które ogranicza możliwość normalnego funkcjonowania. Zwiększa ryzyko chronicznej depresji oraz innych psychicznych i fizycznych dolegliwości.

Bycie rodzicem jest skomplikowane i wspaniałe, trudne i cudowne jednocześnie. Zdarzają się momenty albo dni, kiedy jest udręką, to normalne. Warto, żebyśmy jako rodzice zdjęli sami z siebie presję, by być doskonałymi. I zadbali o siebie. Tylko tak możemy uniknąć wypalenia. Dla dobra nas samych i naszych dzieci.

 Uczestnicy przekonają się, że najlepszym sposobem na wypalenie rodzicielskie jest profilaktyka. To może się wydawać trudne na początku, bo wymaga wdrożenia nowych nawyków i ustalenia granic. Ale ostatecznie na dłuższą metę jest łatwiejsze, tańsze i przyjemniejsze. A co ciekawe to, co jest profilaktyką jest także lekarstwem na wypalenie rodzicielskie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie!

Wstęp bezpłatny!

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją.

Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska.

Przewidziany czas spotkania – ok. 3 godziny.

Zgłoszeń dokonywać należy do 3 października 2018 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56 albo tel. kom. 533 18 23 26.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016770