„Jadą Haliki przez Ameryki” – spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym

„Jadą Haliki przez Ameryki” – spotkanie autorskie z Mirosławem Wlekłym

27 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na promocję niecierpliwie wyczekiwanej książeczki dla dzieci „Jadą Haliki przez Ameryki”, którą zaprezentuje jej autor – Mirosław Wlekły.

Spotkaniu będzie towarzyszyć sprzedaż książek.

Wstęp wolny!

Informacje
Po sukcesie jaki odniosła książeczka „Przygoda dzika Toniego Halika”, nadszedł czas na drugą część niezwykłych przygód Halików spisanych przez Mirosława Wlekłego – „Jadą Haliki przez Ameryki”. Autor opisał w niej fascynującą wyprawę jeepem, w którą wyruszył Tony Halik, jego żona Pierrette i pies Wally w 1957 roku. Trasa wiodła przez obie Ameryki, z Buenos Aires aż na daleką Alaskę. Podróż trwała ponad cztery lata, a jej uczestnicy pokonali 180 000 kilometrów, przeżywając wiele emocjonujących przygód. Najważniejszym wydarzeniem były narodziny synka Ozany, który najpewniej stał się jednym z najmłodszych podróżników.
Książeczka „Jadą Haliki przez Ameryki” opatrzona jest wspaniałymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, które ożywiły świat przygód Toniego, Pierrette i Ozany.

Informacje o autorze:
Mirosław Wlekły – reporter, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, członek stowarzyszenia reporterów „Rekolektyw”. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi”, „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”, „Górski. Wygramy my albo oni” oraz książek dla dzieci „Przygoda dzika Toniego Halika” i „Jadą Haliki przez Ameryki”. Publikował także w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”) oraz w prasie zagranicznej (m.in. w Portugalii, Niemczech i Angoli).
Laureat Nagrody Magellana. Nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.
Jest autorem „Śledztwa Pisma”, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, nominowanego do nagrody Grand Press Digital. Znany jest również jako współautor reportaży i scenariuszy, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność” (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy), „Lwów nie oddamy” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), “Jedzonko” (Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Okręgowe w Toruniu / Wydawnictwo Agora dla dzieci / Mirosław Wlekły reporter

21 kwietnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7058528