JA TEŻ MOGĘ! Kampania społeczna

JA TEŻ MOGĘ! Kampania społeczna

W Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, 5 maja 2018 r, odbyła się impreza podsumowująca polsko-gruziński projekt „Ja też mogę”, w którym brał udział Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Wydarzenie odbyło się w gruzińskim mieście Zugdidi. Celem kampanii społecznej było ukazanie mieszkańcom miasta, że osoby z niepełnosprawnością mają takie samo prawo do życia, pracy, zabawy, ogólnie – istnienia w przestrzeni publicznej tak jak pełnosprawni mieszkańcy. Organizatorem kampanii społecznej ze strony polskiej była Fundacja Verda, współorganizatorem ze strony gruzińskiej była Fundacja Hangi. W ramach imprezy odbył się koncert lokalnego zespołu Under7 oraz prezentacje muzyczne dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Ponadto, przedstawicielka KPSOSW, p. Beata Lisiecka wraz z członkiniami Fundacji Verda prowadziły animacje dla dzieci, które bardzo żywiołowo reagowały na wszystkie zabawy. Wydarzenie było połączone z zawodami sportowymi dla osób niepełnosprawnych, które organizowała Fundacja Hangi, a przyjechało na nie wiele osób z pobliskich miast. Ponadto w miejskiej galerii miasta Zugdidi odbyło się otwarcie wystawy zawierającej zdjęcia kampanii społecznej „Ja też mogę!”. Uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe kalendarze oraz ulotki.

Zakończenie projektu wraz z imprezą podsumowującą było ewenementem w skali regionu i wzbudziło zainteresowanie oraz wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczestników, widzów jak i lokalnych mediów.

„JA TEŻ MOGĘ! – kampania społeczna na rzecz osób z niepełnosprawnością”. Projekt był finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Opracowanie i zdjęcia: Beata Lisiecka

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.sosw.torun.pl

 

Fot. główna: Plakat promujący wydarzenie podsumowujące kampanię społeczną

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010516