IX edycja programu edukacyjnego Finansoaktywni – “Podatki płacimy, korzyści widzimy”

IX edycja programu edukacyjnego Finansoaktywni – “Podatki płacimy, korzyści widzimy”

Ministerstwo Finansów - logo z godłem 2022

Finansoaktywni to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów, adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5-8 szkół podstawowych.

W roku szkolnym 2023/2024  rusza kolejna, już IX edycja, której misja brzmi: Podatki płacimy, korzyści widzimy. W tym roku uczniowie zapoznają się z pojęciem podatków – ze szczególnym uwzględnieniem istoty i potrzeby ich płacenia, przez pryzmat korzyści oraz wskazanie obszarów, które są z podatków finansowane.

Zasady konkursu

 

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do Programu. Po zgłoszeniu nauczyciel otrzyma bezpłatny zestaw edukacyjny wysyłany na adres szkoły. Przygotowane przez ekspertów materiały edukacyjne są dostosowane do programu szkoły podstawowej.

Po przeprowadzeniu ciekawej lekcji o podatkach nauczyciel ze swoimi uczniami przygotowuje własny film i zgłasza go do konkursu.

Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 6 maja 2024 r.

Nagrody

 

Na 10 najlepszych trzyosobowych zespołów wraz z opiekunami czeka wycieczka do Warszawy w dniach 12-13 czerwca 2024 r., podczas której odbędzie się uroczysty finał konkursu w Ministerstwie Finansów. Na uczniów czekają też bezprzewodowe głośniki i smart bandy, a na nauczycieli – czytniki e-booków.

Regulamin

Źródło: Finansoaktywni

_

27 lutego 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189429

Skip to content