IX edycja konkursu stypendialnego im. Olgi Rok dla bibliotekarek

IX edycja konkursu stypendialnego im. Olgi Rok dla bibliotekarek

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji konkursu stypendialnego dla bibliotekarek, w ramach Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Konkurs jest organizowany w dniach od 8 maja do 10 grudnia 2020 r. Termin nadsyłania wniosków mija 6 lipca 2020 r.

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: placówka biblioteczna jednoosobowa oraz placówka biblioteczna wieloosobowa. Wysokość stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 tys. złotych.

Celem Konkursu jest wsparcie rozwoju osobistego kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i docenienie roli, jaką biblioteki – i zatrudnione w nich kobiety – odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności, których częścią jest biblioteka.

Podczas oceny wniosków Kapituła Konkursu weźmie pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności, oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach.

Więcej informacji można uzyskać na stronach: Fundusze Wieczyste oraz www.bibliotekarki.love. Można tam pobrać wniosek zgłoszeniowy oraz zapoznać się z Regulaminem. Dodatkowych informacji na temat Konkursu udziela Organizator pod numerem telefonu: 22 622 01 22 (wew. 13) oraz pod adresem e-mail: k.petryka@filantropia.org.pl.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 10 grudnia 2020 r.

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

Źródło: funduszewieczyste.pl, www.bibliotekarki.love.

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162042

Skip to content