IX Bydgoski Festiwal Nauki – czyli ponad 930 sposobów na złapanie bakcyla nauki!

IX Bydgoski Festiwal Nauki – czyli ponad 930 sposobów na złapanie bakcyla nauki!

Już po raz dziewiąty bydgoskie uczelnie wyższe – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa organizują Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 23-27 maja 2017 r. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki”. Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. Wierzymy, że dzięki imprezom zorganizowanym przez pracowników naukowych, studentów i partnerów uczestnicy Festiwalu będą mogli się przekonać, że nauka jest inspirująca i fascynująca.

Łącznie Festiwal oferuje ponad 930 wydarzeń. Należy pamiętać, iż w drodze po wiedzę wiek nie ma znaczenia, dlatego nasze wydarzenia zainteresują wszystkich od maluchów po seniorów.

Podobnie jak w poprzedniej edycji Festiwalu jest możliwość wzięcia udziału w festiwalowych atrakcjach już w dniu inauguracji, czyli 23 maja. Tak więc w tym roku największe święto nauki w Bydgoszczy będzie umożliwiało udział w  festiwalowych wydarzeniach przez 5 dni. Należy dodać, iż Festiwal zagości również w Człuchowie, Inowrocławiu, Chojnicach Działdowie i Solcu Kujawskim.

Spośród atrakcji czekających na Państwa w dniu 23 maja można wymienić: Poczuj chemię do chemii; Smog – co warto wiedzieć? Natomiast w dniu 24 maja można zapisać się m.in. na: BE CREATIVE. Warsztat wideokrytyka filmowego; Małe pantery, czyli trening sztuk walki dla najmłodszych. W dniu 25 maja nie można przegapić warsztatów: Escape room – Klub Enigma; Jak sklonować roślinę in vitro? Kolejnego dnia warto wziąć udział w zajęciach: Izolacja DNA „is easy” – biologia molekularna w praktyce; Tajemnice i rytuały sali operacyjnej. W ostatni dzień Festiwalu warto zwrócić uwagę na: Kuchnie narodów świata oraz Pokaz sztuki walki Vo-Quyen.

Oczywiście nie może nikogo zabraknąć na corocznym Pikniku Naukowo-Rodzinnym na Wyspie Młyńskiej w dniu 27 maja. Zapraszamy na godzinę 12.00, zabawa i nauka potrwa do godz. 18.00.

Program IX edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki znajduje się na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Wszystkie atrakcje w ramach BFN mają charakter bezpłatny. Zapisy online na wszystkie wydarzenia poprzez stronę Festiwalu rozpoczną się w 14 maja 2018 r. o godz. 12.00.

Program BFN 2018

Broszura na temat BFNi

Plakat – edycja BFN 2018

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134728