Interaktywnie i z kodowaniem we włocławskim KPCEN

Interaktywnie i z kodowaniem we włocławskim KPCEN

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

Za nami 7 lat wspólnej przygody z czujnikami elektronicznymi PASCO. W tym czasie 40 szkół z naszego regionu skorzystało z możliwości pracy z czujnikami elektronicznymi, w które wyposażone są mobilne pracownie PASCO.

To wsparcie dla nauczycieli w kształtowaniu kompetencji cyfrowych uczniów i własnych, atrakcyjne zajęcia i możliwość odkrywania tego co dotychczas uczniowie przyjmowali
„na wiarę”.

Podczas współpracy powstało wiele materiałów edukacyjnych umieszczanych sukcesywnie na platformie Edupolis oraz stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Nowym etapem w wykorzystywaniu czujników jest możliwość kodowania doświadczeń, opracowywanie ich w formie interaktywnej oraz publikacja na ogólnopolskiej stronie PASCO. Współpracujący z nami nauczyciele wykazywali się kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem w przygotowywaniu materiałów w „nowej formie”.

Efektem tego jest pojawienie się na stronie https://pasco.com.pl/gotowe-doswiadczenia/ 5 opisów doświadczeń, których współautorami są nauczyciele:

Co gryzie Twoje zęby?

Czy działam jak kaloryfer?

Czy w wodzie możesz umrzeć z pragnienia?

Tajemnica morza martwego

Wyznaczanie temperatury zmian stanów skupienia wody

 

Zapraszamy nauczycieli do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

27 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159165

Skip to content