Interaktywna Poradnia Języka Polskiego

Interaktywna Poradnia Języka Polskiego

W tym sezonie Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na zajęcia zatytułowane: Jak cię słyszą, tak cię widzą. Poszczególne spotkania ukażą, jak bardzo charakteryzuje nas styl mówienia. Będzie mowa o poprawności językowej, wymowie, kulturze słowa, o środowiskowych i gwarowych wyróżnikach mowy, wreszcie o języku jako znaku tożsamości narodowej i kulturowej. Spotkania rozpoczną się od najbliższego młodym ludziom zagadnienia – od gwary młodzieżowej.

Pałac Młodzieży serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na wykład, warsztaty i dyskusję… na temat: „Cb, zw, kc, czyli o młodej mowie w językoznawczych uszach”. Zajęcia poprowadzi prof. Małgorzata Święcicka (UKW). Zgłoszenia udziału w imprezie grup zorganizowanych i osób indywidualnych należy składać do 21 października 2017 roku – w sekretariacie Pałacu Młodzieży lub poprzez fax: 52 321 16 42, e-mail: paideia.palac@wp.pl. Zakup biletów (4 zł) w kasie Pałacu.

Najbliższe zajęcia odbędą się 25 października o godz. 10.00

Zgłoszenie powinno zawierać: nazwisko nauczyciela, ilość uczniów, nazwę  szkoły oraz  telefon kontaktowy.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje: Krystyna Bujak, 696 587 105.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874242