Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla edukacji

Weatherman

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla edukacji

IMGW-PIB

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, do którego zadań należy m.in. działalność edukacyjno-informacyjna, przygotował materiały edukacyjne dla szkół. Na stronie instytutu utworzono zakładkę Edukacja, w której zamieszczono już trzy lekcje tematyczne: o chmurach, wodzie oraz satelitach i radarach. Do każdych zajęć przygotowano prezentację dla nauczyciela w formie pliku PDF oraz materiały dla ucznia, zawierające krótkie podsumowanie lekcji, które można wydrukować i wkleić do zeszytu.

Instytut udostępnił również film edukacyjny „Klimat, woda i pogoda” (https://youtu.be/FL-Xu657ScI), który może posłużyć jako wprowadzenie do zajęć poświęconych zjawiskom pogodowym i zachodzącym zmianom klimatycznym.

Lekcje z pewnością urozmaici także komiks edukacyjny “Weatherman” w formie flipbooka – o bohaterze, który o pogodzie wie wszystko, który – jak zapowiada IMGW-PIB – niedługo doczeka się wersji filmowej.

W przyszłości IMGW-PIB planuje też uruchomić w wersji online, a także na profilach IMGW-PIB w mediach społecznościowych, magazyn popularnonaukowy Obserwator, upowszechniający wiedzę na temat pogody, zjawisk meteorologicznych, postępującego kryzysu klimatycznego oraz zasad bezpieczeństwa w czasie zagrożeń pogodowych.

Wszystkie materiały, znajdujące się na stronie instytutu, można udostępniać bez ograniczeń terytorialnych i prawnych.

Oprac. Anna Siemińska

Zdjęcie gł. fragm. komiksu “Weatherman”

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie