Instrukcja Obsługi Sztuki: Winyle (27 kwietnia)

Instrukcja Obsługi Sztuki: Winyle

Instrukcja Obsługi Sztuki: Winyle (27 kwietnia)

Dwór Artusa - logo

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd twórcy i twórczynie kultury czerpią inspirację do swoich dzieł, kiedy pojawia się u nich natchnienie oraz jak dokładnie powstają ich prace? Opowiedzą o tym artyści i artystki, którzy na co dzień współpracują z Centrum Kultury Dwór Artusa.

Na najbliższe spotkanie Monika Dejnecka zaprosiła właściciela Szafa Gra oraz organizatora Giełd Winylowych odbywających się między innymi w Dworze Artusa – Jacka Chmielewskiego, znanego również jako Król Winyl.

Jacek Chmielewski o winylach, kalibracji sprzętu, naprawach, igłach, tuningowaniu, rodzajach gramofonów, sprzętu nagłaśniającego i retro gramofonach wie prawie wszystko. Od 6 lat prowadzi sklep Szafa Gra. Sklep ma burzliwą historię – od początku swego istnienia znajdował się już w pięciu miejscach w Toruniu. Aktualnie odwiedzicie go przy ul. Długiej 44. Król Winyl prowadzi także Giełdy Winylowe – w Toruniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu, Chojnicach, Włocławku i nie tylko. Prowadząca porozmawia z nim o tym, jakie piękno kryje się w subtelnym trzeszczeniu płyty gramofonowej, od czego zacząć kolekcjonowanie winyli oraz czy w dzisiejszych czasach wraca moda na te nośniki dźwięku.

Rozmowę z artusowym gościem poprowadzi Monika Dejnecka.

Transmisja wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 18:30, a także po jej zakończeniu na obu profilach bez ograniczeń

Kiedy: 27.04.2021 (wtorek ), godz. 18:30
Gdzie: Facebook i YouTube Dworu Artusa

Wstęp wolny!

22 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190246

Skip to content