Instrukcja Obsługi Sztuki – Paweł Nowak

Instrukcja Obsługi Sztuki

Instrukcja Obsługi Sztuki – Paweł Nowak

Centrum Kultury Dwór Artusa

W Dworze Artusa w Toruniu rozpoczyna się nowy artusowy cykl! Pierwsze spotkanie odbędzie się już 11 lutego br. na Facebooku i YouTube.

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd twórcy i twórczynie kultury czerpią inspirację do swoich dzieł, kiedy pojawia się u nich natchnienie oraz jak dokładnie powstają ich prace? Na naszą artusową kanapę zaprosimy tym razem Artystów i Artystki, którzy na co dzień wystawiają w Centrum Kultury Dwór Artusa swoje obrazy, fotografie, rzeźby lub występują na naszej scenie – zachwycając publiczność śpiewem, wiedzą, dowcipem, grą aktorską lub twórczością literacką. W szczerej rozmowie zapytamy ich o to, jak wygląda dzień pracy artysty oraz jakie są jego jasne… I te ciemniejsze strony.

Na pierwsze spotkanie Instrukcji Obsługi Sztuki zaprosiliśmy Pawła Nowaka – artystę, którego wystawa od listopada ubiegłego roku jest wyeksponowana w Galerii Artus. Już od początku lutego możecie ją ponownie obejrzeć, a z samym Twórcą spotkać się wirtualnie – na naszej kanapie! Prace z wystawy Obszary Reliefowe powstawały w czasie aż dwóch dekad. Paweł Nowak jest grafikiem, malarzem, oraz twórcą własnej techniki reliefowej na papierze. Jest także laureatem Grand Prix – Nagrody Prezydenta Miasta Torunia oraz Nagrody Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Kredo artysty to ciągłe poszukiwanie fascynujących rozwiązań w obszarach reliefowych.

O tej fascynacji i nie tylko opowie nam w czwartkowy wieczór w rozmowie z Łukaszem Wudarskimdyrektorem Centrum Kultury Dwór Artusa, historykiem sztuki.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Kiedy: 11.02.2021 (czwartek), godz. 18.30

Gdzie: YouTube i Facebook Dworu Artusa

Fot. Dwór Artusa w Toruniu

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165217

Skip to content