Instrukcja Obsługi Sztuki: Grupa TETRAPODA

Instrukcja Obsługi Sztuki | Grupa TETRAPODA

Instrukcja Obsługi Sztuki: Grupa TETRAPODA

Centrum Kultury Dwór Artusa

W trzecim odcinku cyklu “Instrukcji Obsługi Sztuki” artusowych gości będzie aż… troje: pomysłodawca, założyciel Grupy Artystycznej TETRAPODA – Janusz Mirosław Dembowski – rzeźbiarz, malarz, rysownik, poeta, a także pozostali artyści z nią związani: Anna Wysocka, która tworzy obrazy, obiekty, rzeźby, płaskorzeźby i rysunki w technice własnej oraz Wojciech Kozioł, który uprawia malarstwo, zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem witraży, a także ich konserwacją. Z Artystami porozmawiamy o pomyśle na stworzenie grupy TETRAPODA oraz sztuce, która bierze się z ciała, ziemi – nie przez ten czy inny kolor, ale przez nadanie wiarygodności artystycznym działaniom. Jak mówią sami Twórcy, wiarygodność sztuki to ich duchowa odwaga, a proporcje tej odwagi to siła artystycznej intuicji.

A jeśli sama rozmowa to za mało, to wystawę grupy TETRAPODA obejrzycie w Galerii Muz przy ul. Podmurnej jeszcze do 26 lutego 2021 roku.

Wywiad poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski – dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa, historyk sztuki.

Kiedy: 24.02.2021 (środa), godz. 18.30
Gdzie: YouTube i Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165211

Skip to content