Inowrocławski „Medyk” pomoże Ci zadbać o zdrowie

Udzielanie pierwszej pomocy

Inowrocławski „Medyk” pomoże Ci zadbać o zdrowie

Zachęcamy mieszkańców Inowrocławia i okolic do zwrócenia większej uwagi w czasie wakacji i urlopów na swoje zdrowie i wybranie dla siebie takiej formy aktywności, która będzie sprzyjała podnoszeniu jakości zdrowia, a jednocześnie pozwoli przełamać stare – nie zawsze zdrowe – przyzwyczajenia. Czas wakacji niech sprzyja utrwalaniu pożądanych postaw prozdrowotnych, które starannie pielęgnowane przez cały rok będą z pewnością dawały dużą satysfakcję, a przede wszystkim wpłyną pozytywnie na ogólną kondycję fizyczną i psychiczną naszego organizmu. Stare powiedzenie: „W zdrowym ciele zdrowy duch” jest cały czas aktualne i warto o nim pamiętać.

Zdrowy styl życia zapewni nam optymalne zdrowie oraz zmniejszy ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Przybliżając mieszkańcom Inowrocławia i okolic wiedzę na temat zagrożeń zdrowia, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu organizuje spotkania edukacyjne, warsztaty oraz konferencje naukowo-szkoleniowe o charakterze otwartym, których tematyką jest m.in. zdrowie i profilaktyka. Obecnie kształci kadry personelu w obszarze zdrowia o różnych specjalnościach m.in: opiekuna medycznego, terapeuty zajęciowego, opiekunki dziecięcej, technika elektroradiologa, technika masażysty, jak również w nowych zawodach: technika ortopedy, protetyka słuchu, ortoptysty. Wspólnym mianownikiem tych cenionych i poszukiwanych zawodów jest prowadzenie wśród pacjentów edukacji prozdrowotnej i propagowanie zdrowego stylu życia. Łącząc przekazaną wiedzę i umiejętności z bazą miasta: ścieżki rowerowe, siłownie na wolnym powietrzu, pływalnie, Park Solankowy, w którym mamy świetne warunki do uprawiania nordic walking, otrzymujemy gotowy przepis na długie i zdrowe życie.

Wakacje dla wielu z nas to czas wyjazdów, spotkań z rodziną, znajomymi. Jest to też czas, podwyższonego ryzyka wystąpienia sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu człowieka. „Medyk” – jako lider edukacji w zakresie nauczania zasad pierwszej pomocy – chętnie dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem ze środowiskiem, organizując różnego rodzaju warsztaty w tym zakresie. Szkolenia kierowane są do wszystkich zainteresowanych osób, z wykorzystaniem bogatej, nowoczesnej bazy dydaktycznej szkoły. Odbywają się one w formie wykładu i ćwiczeń na stanowiskach pozorowanych. Podczas zajęć odbiorcy uczą się, jak nie wpaść w panikę, prawidłowo zareagować i udzielić pomocy poszkodowanemu w przypadku, m.in.: zatrzymania krążenia i oddechu, krwotoków, ran, złamań, oparzeń, zadławień. Zdobędą oni wiedzę, jak prawidłowo wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową, poznają zasady obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego, którego użycie zwiększa szansę na przeżycie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Takie urządzenia są dostępne w przestrzeni publicznej i każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której je wykorzysta do ratowania życia.

Inowrocławski „Medyk”, szkoła z 65-letnią tradycją, zgodnie ze swoim mottem „Wszystko dla człowieka i w imię człowieka”, kształtuje pozytywne i bezpieczne postawy. Zapoznaje dzieci, młodzież oraz dorosłych z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Centrum nieustannie troszczy się o podniesienie świadomości w zakresie ratowania ludzkiego życia wśród mieszkańców Inowrocławia i okolic.

Z nowym jubileuszowym rokiem szkolnym, szkoła medyczna zaplanowała cykliczne spotkania edukacyjne dla mieszkańców Inowrocławia promujących aktywny i zdrowy styl życia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. Więcej informacji na temat inowrocławskiego „Medyka” znaleźć można na stronie internetowej szkoły:

www.medykino.com.pl.

Urszula Majewska
Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum
Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu
poczta@medykino.com.pl

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882812